SP900S-0.009-AC-1212
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
DataSheet
SP900S-0.009-AC-1212 PDF
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K