GP3000S30-0.08-02-0816-NA
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM BLUE
DataSheet
GP3000S30-0.08-02-0816-NA PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 3000S30
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.0800" (2.032mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K