GPHC5.0-0.020-02-0816
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM VIOLET
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GPHC5.0-0.020-02-0816 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® HC 5.0
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:-
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Violet
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K