SP400-0.007-00-90
Description
THERM PAD 21.84MMX18.8MM GRAY
DataSheet
SP400-0.007-00-90 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-218, TO-220, TO-247
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:21.84mm x 18.80mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.13°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K