HF115AC-0.0055-AC-58
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM W/ADH
DataSheet
HF115AC-0.0055-AC-58 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0055" (0.140mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:0.8W/m-K