GP1500-0.020-02-0404
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 101.6MMX101.6MM BLACK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GP1500-0.020-02-0404 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 1500
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:101.60mm x 101.60mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.5W/m-K