SP900S-0.009-AC-05
Description
THERM PAD 41.91MMX28.96MM W/ADH
DataSheet
SP900S-0.009-AC-05 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:41.91mm x 28.96mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K