SPK10-0.006-00-05
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 41.91MMX28.96MM BEIGE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
SPK10-0.006-00-05 PDF
Type Description
Series:Sil-Pad® K-10
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:41.91mm x 28.96mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Polyimide
Color:Beige
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.3W/m-K