SPK4-0.006-00-58
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM GRAY
DataSheet
SPK4-0.006-00-58 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.48°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K