GP5000S35-0.020-02-0816
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM GREEN
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GP5000S35-0.020-02-0816 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 5000S35
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Polymer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Green
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K