TGF30-07870787-020
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TGF30-07870787-020 PDF
Type Description
Series:TGF30
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:0.90°C/W
Thermal Conductivity:3.0W/m-K