SP2000-0.015-00-58
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM WHITE
DataSheet
SP2000-0.015-00-58 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0150" (0.381mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:0.33°C/W
Thermal Conductivity:3.5W/m-K