TGF30SF-07870787-039
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM GRAY
DataSheet
TGF30SF-07870787-039 PDF
Type Description
Series:TGF30SF
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0390" (0.991mm)
Material:Aluminum Oxide filled Acrylic
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.60°C/W
Thermal Conductivity:3.0W/m-K