JG16-0.5X-90
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
16G 0.5" IT SERIES TIP ID .053"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG16-0.5X-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:16
Outer Diameter:0.065" (1.65mm)
Inner Diameter:0.053" (1.35mm)