JG17-0.5X-90
Description
17G 0.5" IT SERIES TIP ID .048"
DataSheet
JG17-0.5X-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:17
Outer Diameter:0.058" (1.47mm)
Inner Diameter:0.048" (1.22mm)