44R02-4131-150
Description
C13, OUTLET, 70C, 4 GANG
DataSheet
44R02-4131-150 PDF
Type Description
Series:44R02
Voltage - IEC:-
Current - UL:10/15A
Voltage - UL:-
Filter Type:Unfiltered - Commercial
Accomodates a Fuse:-
Number of Positions:3 per connection (2)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:IDC, Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 32.50mm x 48.30mm
Panel Thickness:0.059" (1.50mm)