42R42-3151-250
Description
MULT FUNCT IEC 320-C14 PNL QC
DataSheet
42R42-3151-250 PDF
Part Status:Active
Connector Style:IEC 320-C14
Connector Type:-
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10/15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:-
Accomodates a Fuse:-
Number of Positions:-
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)