42R02-3211-150
Description
PWR ENT MOD RCP IEC 320-C16 PNL
DataSheet
42R02-3211-150 PDF
Part Status:Active
Connector Style:IEC 320-C16
Connector Type:Receptacle, Male Pins - Module
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:-
Accomodates a Fuse:-
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 27.50mm x 20.00mm
Panel Thickness:0.059" (1.50mm)