30R-JMCS-G-B-TF(NSA)
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
DataSheet
30R-JMCS-G-B-TF(NSA) PDF
Type Description
Series:JMC
Number of Positions:30
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Board Guide
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:-
Height Above Board:0.091" (2.30mm)