60R-JMCS-G-B-TF(S)
Description
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
DataSheet
60R-JMCS-G-B-TF(S) PDF
Type Description
Series:JMC
Number of Positions:60
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Board Guide
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:-
Height Above Board:0.091" (2.30mm)