2332-20MG00DPT1-S
Description
BOARD TO BOARD, MALE CONNECTOR,
DataSheet
2332-20MG00DPT1-S PDF
Type Description
Series:2332
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Center Strip Contacts
Number of Positions:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Board Guide
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Mated Stacking Heights:3.5mm, 4mm, 4.5mm, 5mm
Height Above Board:0.094" (2.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DF12(3.0)-10DP-0.5V(86)
DF12(3.0)-10DP-0.5V(86)
CONN HDR 10POS SMD GOLD