60RF-JMCS-G-1-TF(N)(LF)(SN)
Description
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
DataSheet
60RF-JMCS-G-1-TF(N)(LF)(SN) PDF
Type Description
Series:JMC
Number of Positions:60
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Solder Retention
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:-
Height Above Board:0.130" (3.30mm)