30R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
DataSheet
30R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN) PDF
Type Description
Series:JMD
Number of Positions:30
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Solder Retention
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:4.5mm, 5mm, 6mm
Height Above Board:0.122" (3.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
AXE564127
AXE564127
CONN SOCKET 64POS SMD GOLD
BSH-120-01-H-D-LC-TR
BSH-120-01-H-D-LC-TR
CONN SOCKET 240POS SMD GOLD
OP145C
OP145C
EMITTER IR 935NM 50MA RADIAL
FJPXY
FJPXY
ADHESIVE
30R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
30R-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN)
CONN RCPT 30POS SMD GOLD