20P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
Description
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
DataSheet
20P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN) PDF
Type Description
Series:JMD
Number of Positions:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Solder Retention
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:4.5mm