30P5.0-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
Description
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
DataSheet
30P5.0-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN) PDF
Type Description
Series:JMD
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Positions:30
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Solder Retention
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:5mm