10XSR-36S
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
CONN RCPT 10POS IDC 36AWG TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
10XSR-36S PDF
Type Description
Series:XSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:10
Pitch:0.024" (0.60mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:36 AWG