10KR-D6S-P
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 10POS IDC 26AWG TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
10KR-D6S-P PDF
Type Description
Series:KRD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:10
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Right Angle
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:26 AWG