RT-BC0010-092U
Manufacturer
Russtech Engineering
VIGOR # :
Description
BACKSHELL, DSUB, 90DEG, SZ2
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
RT-BC0010-092U PDF
Type Description
Series:Inflight®
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Two Piece Backshell
Number of Positions:15
Cable Type:Round
Cable Exit:90°
Shielding:Shielded
Material:Thermoplastic, Glass Reinforced
Plating:Electroless Nickel
Hardware:Trilobular Screws
Features:Full Perimeter EMI Lip
Color:Silver
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
975T025-010R011
975T025-010R011
CONN BACKSHELL 25P 90/180DEG BLK
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG
DC121073152
DC121073152
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG 5PC
86210
WR RAT COMB FLEX 120XP 10MM