GSX-NS-88-4.57-50
Manufacturer
Kycon
VIGOR # :
Description
MODJK RT< 8P8C SHIELD BLK 4.57 S
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
GSX-NS-88-4.57-50 PDF
Type Description
Series:GSX
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Shielded
Ratings:-
Features:Board Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RJFTV6A2SA5GF459
RJFTV6A2SA5GF459
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED
MTJ-663X1
MTJ-663X1
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHIELD
RJF72N00
RJF72N00
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED
GSX-NS-88-4.57-50
GSX-NS-88-4.57-50
17W03143
17W03143
FLAT WASHER, .100 ID, .316 OD, .
SN16P-130
SN16P-130
NMC 10.0UH 10.0A 0.0050 OHM TH
58-CBSA-3.0X4.25X0.5
58-CBSA-3.0X4.25X0.5
RF SHIELD 3" X 4.25" T/H