ES1200/04DSFB
Manufacturer
On-Shore Technology, Inc.
VIGOR # :
Description
CONN TERM STRIP 4CIRC 0.472"
Catalog
Terminal Blocks - Barrier Blocks
DataSheet
ES1200/04DSFB PDF
Type Description
Series:ES1200
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Block Type:Eurostyle Terminal Strip
Number of Circuits:4
Number of Wire Entries:8
Pitch:0.472" (12.00mm)
Number of Rows:2
Current Rating (Amps):30A
Voltage Rating:300V