TBWH-11-197-02-BK-LF
Description
TERMINAL BLOCK WIRE HEADER
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
TBWH-11-197-02-BK-LF PDF
Type Description
Series:TBWH-11-197
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions:2
Positions Per Level:2
Number of Levels:1
Pitch:0.197" (5.00mm)
Header Orientation:Vertical
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Solder
Mounting Type:Through Hole
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:250 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Black
Operating Temperature:-33°C ~ 105°C