
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTOQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of OSTOQ045551 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 5.08
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM
FIXED IND 2.2UH 600MA 250 MOHM
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 20PPM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5.08MM
PIGTAIL-A CAT5E CMR YEL 75FT