
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTOQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 73 |
Current price of OSTOQ060150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
16POS TB HDR 180 DEG PITCH 3.5 T
TERM BLK PLUG 6POS 90DEG 3.81MM
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144TQFP
IC COMPARATOR DUAL 10-UMAX