
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ED130 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 1.5mm² |
| Color: | Blue |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of ED130/12DS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN
IC COMPARATOR MAGNITUDE 4B 16DIP
IDENTITY COMPARATOR, FCT SERIES