TBS-00-138-02-GR-LF
Manufacturer
Major League Electronics
VIGOR # :
Description
TERMINAL BLOCK SCREWLESS
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TBS-00-138-02-GR-LF PDF
Type Description
Series:TBS-00-138
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:2
Pitch:0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:5 A
Voltage:300 V