TBR-06-197-02-GR-LF
DataSheet
TBR-06-197-02-GR-LF PDF
Type Description
Series:TBR-06-197
Positions Per Level:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:10 A
Voltage:300 V
Wire Gauge:14-26 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Features:-
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7.62 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
TERM BLK 12POS SIDE ENT 15MM PCB
5.00 MM TERMINAL BLOCK, VERTICAL