TBR-03-197-02-GR-LF
DataSheet
TBR-03-197-02-GR-LF PDF
Type Description
Series:TBR-03-197
Positions Per Level:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:250 V
Wire Gauge:14-26 AWG
Mounting Type:Through Hole
Wire Termination:Screw
Features:Interlocking (Side)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 4POS SIDE ENT 2.5MM SMD