
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of MI-253 (45) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
5.08 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
TERM BLOCK 1POS 45DEG PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5.08MM PCB
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SOIC