TBR-04-197-02-GR-LF
Manufacturer
Major League Electronics
VIGOR # :
Description
TERMINAL BLOCK RISING CLAMP
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TBR-04-197-02-GR-LF PDF
Type Description
Series:TBR-04-197
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:250 V