
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.250" (6.35mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of MV-468 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 6POS 45DEG 10MM PCB
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 8P SIDE ENT 6.35MM PCB
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP
MIC 3P F-PUSH ST 5M #22 PVC DC
C/A,SEC KEY,SGL,SHLD,CAT6A,BLU,