FFC3B11-20-T
Description
20W, 1.0MM FFC CONN, R/A,TOP CON
DataSheet
FFC3B11-20-T PDF
Connector/Contact Type:Contacts, Top
Number of Positions:20
Pitch:0.039" (1.00mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.098" (2.50mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN FPC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A
CONN FFC TOP 22POS 0.50MM R/A
CONN FPC TOP 21POS 0.50MM R/A
FA10679_CMC-RS
FA10679_CMC-RS
LENS CLEAR 20DEG SPOT ADH TAPE
FFC3B11-20-T
FFC3B11-20-T
1590DFL
1590DFL
BOX ALUM UNPAINTED 7.4"LX4.72"W