FFC3B11-30-T
Description
30W, 1.0MM FFC CONN, R/A,TOP CON
DataSheet
FFC3B11-30-T PDF
Connector/Contact Type:Contacts, Top
Number of Positions:30
Pitch:0.039" (1.00mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.098" (2.50mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN FPC TOP 30POS 0.50MM R/A
CONN FPC TOP 30POS 0.50MM R/A
CONN FPC BOTTOM 49POS 0.50MM R/A
FFC3B11-30-T
FFC3B11-30-T
0511100850-10-A-6-Y
0511100850-10-A-6-Y
8 CIRC CABLE ASSY 10" Y
SC3BH6
SC3BH6
BRIDGE RECT 3PHASE 600V 4A