FFC2B28-14-G
Description
14W,0.5MM FFC CON,R/A,DUAL CONT,
DataSheet
FFC2B28-14-G PDF
Number of Positions:14
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.039" (1.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:30V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN FPC TOP 22POS 1.00MM R/A
CONN FPC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A