FFC2A32-40-T
Description
40W, 0.5MM, FFC CON, VERT, H4.25
DataSheet
FFC2A32-40-T PDF
Number of Positions:40
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.167" (4.25mm)
Voltage Rating:30V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C