PC200BSM-02-S-04-T-300-S-LF
Description
CONN BRD STACK TERMINAL STRIP
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
PC200BSM-02-S-04-T-300-S-LF PDF
Type Description
Series:PC200BSM
Number of Positions:2
Pitch:0.200" (5.08mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.520" (13.208mm)
Length - Post (Mating):0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:0.300" (7.620mm)