10-2513-11H
Description
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD
DataSheet
10-2513-11H PDF
Part Status:Active
Type:DIP, 0.2" (5.08mm) Row Spacing
Number of Positions or Pins (Grid):10 (2 x 5)
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Termination:Solder
Pitch - Post:0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post:Gold
Contact Finish Thickness - Post:10.0µin (0.25µm)
Contact Material - Post:Brass
Housing Material:Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AR 28 HZL-TT
AR 28 HZL-TT
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD
3094
ADDRESS LED SERIAL RGB 100PK
10-2513-11H
10-2513-11H
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD
NL-SW-LTE-GELS3-B
NL-SW-LTE-GELS3-B
RX TXRX MODULE CELL U.FL VERIZON
7201P4DAV2BE
7201P4DAV2BE
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V