SIM5060-8-0-26-00-A
Manufacturer
Global Connector Technology, Limited (GCT)
VIGOR # :
Description
MINI SIM HINGED, 8P , SMT, 2.6MM
DataSheet
SIM5060-8-0-26-00-A PDF
Type Description
Series:SIM5060
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Card Type:Mini SIM
Number of Positions:8
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Features:-
Height Above Board:0.102" (2.60mm)