S20F1C-P05MFG0-500S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
S20F1C-P05MFG0-500S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® F
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:5
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:1
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Features:Backshell, Strain Relief
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C