S20K0C-P05MFG0-350S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
S20K0C-P05MFG0-350S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® K
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:5
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:-
Features:Backshell, Strain Relief
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C