S20K0C-P07MCC0-450S
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
S20K0C-P07MCC0-450S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® K
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:-
Features:Backshell, Strain Relief
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C